• Ankara: (312) 481 00 16 İstanbul: (216) 234 08 28
 • bilgi@btsector.com

DEMİRSİS RFID DEMİRBAŞ TAKİP SİSTEMİ

DEMİRSİS RFID DEMİRBAŞ TAKİP SİSTEMİ

DEMİRSİS RFID ile Demirbaş Takip Sistemi, demirbaşlarınız üzerinde tam bir hakimiyet kurmanızı sağlarken operasyonel ve yönetimsel raporlarınızın da tam istediğiniz şekilde alınmasını sağlamaktadır.

 

Demirbaş takip, işletmelerin sahip oldukları fiziksel varlıkların (araçlar, bilgisayarlar, mobilyalar, vb.) kayıt altına alınması, takibi ve yönetimi sürecidir. Bu süreç, işletmeler için verimlilik, maliyet kontrolü ve düzenli bir envanter yönetimi açısından büyük önem taşır. Bu makalede, demirbaş takibinin önemine, yöntemlerine ve teknolojik çözümlerine değineceğiz.

RFID ile Demirbaş Takip Programının İşletmeler İçin Önemi

Demirbaş takibi, işletmelerin varlıklarını etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olarak, bir dizi avantaj sunar:

 • Maliyet kontrolü: Demirbaş takibi sayesinde, işletmeler maddi varlıklarının kullanımını ve bakımını izleyerek, gereksiz harcamaları önleyebilir ve maliyetleri azaltabilir.
 • Düzenli envanter yönetimi: Demirbaşların düzenli takibi, eksik veya fazla stok durumlarını önlemeye ve envanter yönetimini optimize etmeye yardımcı olur.
 • Verimlilik artışı: Varlıkların kullanımını ve durumunu sürekli izleyen işletmeler, iş süreçlerini ve ekipman kullanımını verimli hale getirerek, genel verimliliklerini artırabilirler.
 • Hırsızlık ve kayıpların önlenmesi: Demirbaş takibi, işletme varlıklarının güvenliğini artırarak, hırsızlık ve kayıpların önüne geçmeye yardımcı olur.
 • Denetim ve raporlama: İşletmeler, demirbaş takibi sayesinde düzenli ve güncel raporlar hazırlayarak, denetim süreçlerini kolaylaştırabilir ve mali düzenlemelere uyum sağlayabilir.
 • Sayım: Yüksek hızda yüksek doğrulukta sayımın tamamlanması.30 gün süren sayımlarının ortalama 1-2 güne kadar düşürülmesi


RFID Demirbaş Takip Sistemi RFID ve Barkod teknolojilerinin birlikte kullanıldığı bir hibrit çözümdür. Metal yoğun ortamlarda bile özel RFID etiketler ve yüksek performanslı okuyucular ile verim almanızı sağlar. 

Rfid Demirbaş Takibin Sisteminin Temel Fonksiyonları;

 • Web tabanlı uygulama: Yetki bazlı giriş ve kullanıcı rolleri oluşturma, online ve offline çalışabilme, aynı anda sınırsız sayıda operatörün RFID el terminalleri ile çalışabilmesi için uygun yapı.

 • Detaylı Demirbaş Tanımlama: Manuel veya ERP entegrasyonu ile; tip, değer, marka, model, seri no, bakım tarihi, garanti süresi, amortisman, malzeme fotoğrafı, fatura, konum, zimmet, ve benzeri bir çok tanımlama seçeneği.

 • RFID/Barkod Etiket Basma: Basit arayüz, erp entegrasyonu,  envantere kabul, logo, lokasyon, zimmet, alan düzenleme gibi operatörün işini kolaylaştıracak bir çok özellik.

 • Sayım: Hızlı, etkin ve doğru sayım yaparak demirbaşların ;nerede, bulunanlar, eksik veya yer değiştirenler vs bir çok bilgiyi ekran üzerinden sayım yapan operatöre gösterir.Merkezi sayım atama, kişi veya grup oluşturma, tarih ve süre bazlı sayım, sayım anında el terminali ile lokasyon-zimmet değiştirebilme gibi sayım esnasında düzenleme yapabilmeye imkan sağlayan yapı sunar.

 • Malzeme Bulma: RFID Demirbaş Takip Sistemine dahil edilmiş malzemeler sabit okuyucular ile bölgesel kontrol yapılarak bulunduğu lokasyon sistem üzerinden gösterilir. Ayrıca RFID el terminali ile sistemden ilgili kayıp malzeme seçilerek 'Bul' seçeneği aktif edilir ise el terminali ile bölgeleri gezerek arama yapılabilir. El terminali ilgili malzemeye 4-8 metre yaklaştığında yön ve uzaklık oranı belirterek sesli görüntülü sinyal verir ve malzemeye yaklaştıkça bildirimleri artar. Aynı bir altın dedektörü gibi sadece aradığınız malzemenin RFID etiketini dinler. Nihayetinde ise sizi aradığınız malzemenin 5 cm yakınına kadar götürür. 

 • Garanti, Bakım ve Servis Takibi: Sistem seri numaralı demirbaşların faturası ile ilişkilenerek garanti süresini ve servis yönetimini yapar. Periyodik bakım gereken demirbaşlarınız için de aynı şekilde tam bir yönetim sağlar.

 • Konfigurasyon yönetimi ile demirbaşların tüm bileşenlerini etiketlenebilir ve konfigurasyon bazlı tarama, sayım, talep yönetimi vb. yapılmaktadır.

 • Sarf Malzeme Yönetimi ile demirbaşların kullanabileceği sarf malzemeler tanımlanır, buradan hangi demirbaş malzemeye sarf malzeme talep edileceği ile tüm geçmiş sarf kayıtları tutulur.

 • Raporlama: Sistem tüm kullanıcı hesaplarının tüm aksiyonlarını kayıt altına alır. Statik ve dinamik raporlar tanımlanabilir, yeni raporlamalar oluşturulabilir, en alt detaylara kadar filtrelenerek sunulabilir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Hemen Bizi Arayın!