• Ankara: (312) 481 00 16 İstanbul: (216) 234 08 28
  • bilgi@btsector.com

DEPSİS RFID DEPO YÖNETİM SİSTEMİ

DEPSİS RFID DEPO YÖNETİM SİSTEMİ

Depsis, depo süreçlerinizi optimize ederek hızlandırırken kayıp kaçak ve hata oranlarını sıfıra indirmeyi amaçlayan bir Depo Yönetim Sistemidir.

RFID ve Barkod teknolojilerinin aynı anda koştuğu hibrit bir sistem olan DEPSİS'in sağladığı birçok fayda yanısıra başlıca yetenekleri ise;

1) Ürünler depoya ne zaman giriş yaptı? Siparişlerim eksiksiz geldi mi?

Sistem girişi yapılan ürünlerin listesini kullanılan ERP den online olarak çeker ve depo kullanıcınızdan ürünlerin etiketlenmesini ve depo envanterine alınmasını ister. Bu durumda hangi ürün ne zaman giriş yaptı sorusuna yanıt vermiş olur.

Sistem ERP den çektiği ürün bilgileri ile etiketleme yapılan ürün bilgilerini karşılaştırarak siparişinizin eksik gelmesi halinde uyarı vererek raporlama sunar, ERP sistemine geri bilgi beslemesi yapar.

 

 

2) Yeni gelen siparişlerimi deponun neresine istifleyeceğim? Son kullanma tarihi geçmiş olan ürünlerim var mı?

Sistem malzeme grupları ve kodlarına göre ürünün saklanacağı depo alanlarını kullanıcıya gösterir ve ürünler bırakıldığında lokasyon teyidi ister. Bu sayede nereye istifleneceğini önerdiği gibi nerede istiflendiğini de hafızasına alır. FIFO, LIFO süreçleri sistem içerisinde tam entegre yetenektedir ve siparişlerin aynı ürün grubu içerisinde önceliklendirilen ürünlerden istifleme ve çıkışını sağlar. Deponuzda kullanma tarihli olan ürünlerin yönetimi son derece kolaydır.

3) Sevkiyat yanlış ürünler ile mi yapıldı? Sevkiyat fazla veya eksik mi gönderildi!?

Depsis FİFO ve LIFO gibi standartları tanımlı olup aynı anda birden fazla standardın koşturulmasına imkan verir. Sistem çıkışı yapılan ürünlerin listesini kullanılan ERP den online olarak çeker ve depo kullanıcınızdan ürünlerin RFID gate içerisinden geçirilerek veya el terminali ile barkod/rfid sayımının yapılmasını ister. Sonuçları karşılaştırırarak gönderilecek ürünlerin eksiksiz ve fazlasız olarak tam doğru ürünlerin seçilmesini sağlar.

4) Sayımda doğru sonuç alamıyorum ve çok uzun sürüyor! Depomda hangi üründen kaç adet var? Ürünlerim depo içerisinde doğru yerlerinde mi?

Sayım son derece hızlı ve rahat yapılmakta olup doğruluk oranı manuel sayımda çok daha yüksektir. Sayımda ürünlerin tip ve adetlerinin gruplara ayırarak adet lokasyon bilgileri de eş zamanlı kontrol edilmektedir. Kullanıcıya sayım esnasında ekrandan uyarı vererek ürünlerin yerinde olmadığı veya başka bir raf/alan/sıra vs de olması gereken ürünlerin bulunduğu, bu durumun düzeltilmesinin yapılıp yapılmayacağı, vb sorular sorarak depo ürün sayısı ve lokasyon bilgileri güncellenir.

5) Depoda ürün aradığımda bulmam çok uzun sürüyor.

Sistemde ürünlerin lokasyon bilgisi tanımlıdır, herhangi bir anda el terminali veya pc-tablet üzerinden ürünün yeri görülebilir. Ancak ürün yerinde değil ise ve RFID etiket ile etiketli ise RFID ürün bul seçeneği ile 3-8 metre yarıçaplı sinyaller gönderilerek depoda el terminali le yürüyerek arama başlatılır. Üründen sinyal geri dönüşü alındığında yaklaştıkça artan ses ve ekranda artan yüzdelik oran ile ürünün 5 cm yakınına kadar el terminali kullanıcıyı yönlendirerek götürür.

 

Ve daha bir çok yetenekle donanmış DEPSİS kullanıcılarına zaman, enerji ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Hemen Bizi Arayın!