• Ankara: (312) 481 00 16 İstanbul: (216) 234 08 28
  • bilgi@btsector.com

LOTSİS RFID LOJİSTİK YÖNETİM SİSTEMİ

LOTSİS RFID LOJİSTİK YÖNETİM SİSTEMİ

LOTSİS, lojistik ve sevkiyat uygulamalarını optimize ederek yöneten bir uygulamadır. Btsector diğer yönetim uygulamaları ile tam bir entegrasyon sağladığı gibi tüm ERP ve üçüncü parti yazılımlar ile de entegrasyonu sağlanmaktadır.

Sistemin temel kazanımlarından bazıları;

-  LOTSİS için  önerilen depo yönetim sistemi DEPSİS uygulamasıdır, ancak tüm depo uygulamaları ve ERP ler ile entegre çalışır.

- Sağlanan entegrasyon ile irsaliye ve iş emirleri sistem veritabanına alınarak kontrollü yükleme veya geri kabul yapılır.

 

- Araç tanımlama ile yükleme yapılacak aracın ve yük kesin olarak doğrulanır.

- LOTSİS sevkiyatlarda farklı bir unsur yok ise LIFO sistemi ile çalışmaktadır. Araç birden fazla lokasyona sevkiyat yapacak ise son giren ilk çıkar olarak tasarlanan yazılım sayesinde teslimat esnasında oluşabilecek zaman ve enerji kayıplarının önüne geçer.

- Yükleme rampalarına kurulan RFID sürekli sistemler ve yön sensorleri ile yükleme kontrolü yapılarak sırasız yükleme, eksik yükleme, fazla yükleme veya yanlış yükleme anında tespit edilir.

- Bilgi ekranlarından yükleme durumu anlık olarak verilir. Yükleme eksiksiz ve yanlışsız tamamlandığında sistem onay verir ve yükleme kapatılır.

- Sistem alarm ve bilgi geri beslemesi üretebilir, yapılan tüm aksiyonlar rapor alınmak üzere kaydedilir.

 

 

- Kantar otomasyonu ile yüklenen ürünlerin doğruluğu sağlanabilir. Araç ve yük durumları RFID ile tam uyumlu ise kantar esnasında tüm araç yeniden otomatik sayılır.

- Araç içi RFID sistemler ve GPS ile sevkiyatın yol boyunca takibi, konteyner kapısı açılma bilgisi ve konum bilgileri ile online takip sağlanabilir.

Ve daha bir çok yetenek ile donanmış olan LOTSİS RFID lojistik ve sevkiyat yönetimi için lütfen iletişime geçiniz

 

 

 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Hemen Bizi Arayın!